بانک اقتصادنوین برای دومین سال پیایی از سوی نشریه بین‌المللی معتبر «بنکر» (The Banker) به عنوان بانک سال جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.
جایزه جهانی این نشریه برای سال 2008 میلادی در ایران به بانک اقتصاد نوین تعلق گرفت که این جایزه در مراسم ویژه ای روز 26 نوامبر سال 2008 میلادی به دکتر «جلال رسول‌اف» مدیرعامل بانک اقتصادنوین اهدا شد.
این نشریه بعد از بررسی‌های گسترده و مقایسه شاخص‌های مالی و مدیریتی بانک اقتصاد نوین را به عنوان بانک سال جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد.
رها شدن از بانکداری سنتی و حرکت به سوی آینده مالی راهبردی و مبتکرانه (نوین)، پیشروی همگام با دوران فعالیت‌های مالی مبتکرانه (نوین) بین‌المللی با بهره‌گیری از سرمایه انسانی، آفرینش راهبردهای کارآمد هماهنگ با دگرگونی فعالیت‌های مالی در جهان، به کارگیری مدیریت دانش‌مدار برای دستیابی به پیشرفت در بانکداری و حمایت از زیر ساخت‌های بانکداری مبتکرانه (نوین) همراه با راهبردهای مالی روز از جمله شاخص‌هایی است که در انتخاب بانک اقتصادنوین به عنوان بانک برتر کشور در سال 2008 مورد توجه قرار گرفته است.
جایزه بنکر به عنوان معتبرترین جایزه بین‌المللی در نظام بانکی بین‌المللی سال گذشته برای نخستین بار به بانک اقتصادنوین به عنوان یک بانک خصوصی کشور تعلق گرفت، که کسب این جایزه برای دومین سال پیاپی نشان‌دهنده ثبات رویه و اساس محکم پیشرفت بانک اقتصادنوین است.
این موفقیت بزرگ بانک اقتصادنوین همزمان با عبور بی‌خطر از بحران مالی اخیر جهان بود که طی آن قلمرو های اقتصادی، مالی، تجاری و بانکی بسیاری در گوشه و کنار دنیا با آسیب جدی مواجه شد و محیط کسب و کار ناپایداری بر بازارهای پولی و سرمایه کشورهای مختلف سایه افکند.
مجله" بنکر" وابسته به موسسه «
Financial Times» مهمترین ارگان تخصصی بین‌المللی بانکی به شمار می‌رود که از سال 1926 تا کنون نسبت به درجه‌بندی بانکها در سطح جهان اقدام و هرسال به اعلام فهرست یکهزار بانک برتر جهان را معرفی می‌کند .
در مراسم اعطای جایزه بانک سال 2008 که در لندن برگزار شد، بیش از 158 نفر از مدیران بانکهای معتبر جهان حضور داشتند.

/ 0 نظر / 6 بازدید